Waarmee kunnen we u helpen?
Als veilinghuis bemiddelen wij tussen kopers en verkopers. Hieronder kunt u, aan de hand van enige trefwoorden, extra informatie voor beide klantengroepen vinden.
Onze diensten voor inzenders (verkopers)
Klik op een onderdeel om meer te lezen over onze diensten voor inzenders.
Wat we doen
Wat we doen brochure:
Taxaties
Taxaties
Voordat u uw bezit aan postzegels of munten laat veilen, wilt u ongetwijfeld weten wat de getaxeerde opbrengst is. Een bezichtiging door een van onze deskundigen is de aangewezen weg om dit inzicht te krijgen. De taxatie kan, na het maken van een afspraak, vrijblijvend én kosteloos op ons kantoor plaatsvinden, voor grote en/of waardevolle verzamelingen komen we natuurlijk ook op locatie.
Alles over de taxaties die wij doen kunt u hier vinden.
Hoogste prijs
Hoogste prijs
Van alle geïnteresseerden op een veiling kunnen alleen de hoogste bieders iets kopen. Uiteindelijk bepaalt het veilingpubliek de waarde van uw inzending. Hoe groter en koopkrachtiger het klantenbestand van het veilinghuis, hoe hoger uw opbrengst zal zijn. Voor de verschillende onderdelen van uw verzameling zijn vaak verschillende kopers die de beste prijs betalen. U verkoopt aan velen en niet slechts aan 1, dat levert vrijwel altijd een beter netto resultaat dan verkoop à contant.
Kosten
Kosten
Voor deze service berekenen wij kosten, die, internationaal gezien, aan de lage kant zijn. Het is immers ook in ons belang dat u de weg naar Rietdijk weet te vinden, als er postzegels of munten gekocht of verkocht moeten worden. Veilingkosten zullen worden geheven in de vorm van een percentage over de opbrengst. Op die manier heeft ook het veilinghuis belang bij een zo hoog mogelijke opbrengst! Veilingkosten zijn afhankelijk van de waarde maar ook van de bewerkelijkheid van een verzameling, en altijd in goed overleg waarbij wij oog houden voor uw wensen en onze mogelijkheden.
Richtlijn: Hoe hoger de waarde hoe lager de provisie, hoe hoger de bewerkelijkheid hoe hoger de provisie. Wij willen u graag een goed voorstel doen, maar dan is het belangrijk dat wij goed weten wat u heeft en zullen het dus eerst moeten zien.
Inzendvoorwaarden (inzenders)
Onze diensten voor bieders (kopers)
Klik op een onderdeel om meer te lezen over onze diensten aan bieders en kopers.
Kosten voor kopers
Kosten van onze service voor kopers
Als u na het bieden als winnaar uit de strijd bent gekomen, weet u het toeslagbedrag. Dit bedrag wordt vermeerderd met onze veilingcommissie (een percentage) en het kavelgeld (vast bedrag). De actuele tarieven vindt u in de veilingcatalogus.
Kijkdagen
Kijkdagen
Omdat u graag wilt zien wat u koopt, kunt u van tevoren gebruik maken van de uitgebreide mogelijkheden om het aanbod van de veiling te bezichtigen. Bovendien wordt de echtheid en staat van los verkochte postzegels en munten door Rietdijk gegarandeerd. Bij de duurdere zegels en munten is vaak een keuringsattest of een (foto)certificaat aanwezig. Bovendien heeft u het recht om de zegel of munt te laten (her)keuren, als u dit binnen twee weken na aankoop aangeeft.
Voorafgaande aan de veiling worden alle geïnteresseerden ruimschoots in de gelegenheid gesteld om het aangeboden materiaal te bezichtigen. Voor de postzegel-veiling is er ruim twee weken kijkgelegenheid, waarbij ook het laatste weekend voor de veiling. De munten-veiling kent een kijkperiode van een week.
- Agenda & kijkdagen komende: Postzegelveilingen
- Agenda & kijkdagen komende: Muntenveilingen
Ook tijdens de veiling blijft al het materiaal op kantoor. Tijdens de veilingdagen is daar, zij het beperkt, ook gelegenheid tot bezichtigen. Omdat het in deze periode vaak zeer druk is, adviseren wij u deze kijkmogelijkheid als extra te beschouwen. Alle informatie over de kijkdagen en tijden kunt u behalve op deze website ook in de actuele veilingcatalogus vinden.
Keuringen
Keuringen
Keuring vóór de veiling
Soms is het noodzakelijk om duurdere postzegels of munten te laten keuren. Bijvoorbeeld als de echtheid dan wel staat dubieus is, of als wij menen dat deze gekeurd en met een certificaat van echtheid een hogere prijs opbrengen. In voorkomende gevallen zullen wij de specifieke reden graag toelichten. De keuringen worden alleen door erkende specialisten uitgevoerd. De kosten van keuringen vóór de veiling worden aan de inzender doorberekend.
Keuringen na de veiling
Kopers op de veiling hebben krachtens de algemene voorwaarden het recht om het aangekochte te laten (her)keuren. Dit geldt alleen voor losse nummers en niet voor mappen, collecties en dozen. Indien de koper tot (her)keuring wil overgaan, dient deze dat uiterlijk veertien dagen na afloop van de veiling aan ons te melden. Omdat een keuring de nodige tijd in beslag kan nemen, wordt de uitbetaling aan de inzender opgeschort tot de uitslag bekend is.
Afhandeling keuring na de veiling
Na goedkeuring wordt de koop gestand gedaan. De inzender ontvangt zijn geld en de koper moet naast het aankoopbedrag ook de keuringskosten voldoen. Bij afkeuring wordt de koop teniet gedaan. De inzender ontvangt het afgekeurde materiaal retour en moet de keuringskosten betalen.
Keurmeesters
Voor postzegels van Nederland en Overzeese Rijksdelen accepteert Rietdijk alleen keuringen van de NVPH (Nederlandse Vereniging van Postzegelhandelaren) of de NBFV (Nederlandse Bond van Filatelisten-verenigingen). Bij keuring door anderen houdt Rietdijk volgens de veilingvoorwaarden het recht van herkeuring. Met name van buitenlands materiaal kan dit behoorlijk wat tijd in beslag nemen. Houdt u daar alstublieft rekening mee wanneer u uw keuringsverzoeken doet.
Zaal bieden
Het bezoeken en deelnemen aan een veiling is zeker de eerste keer een hele belevenis. Naast de spanning, die bijna voelbaar is, heerst in de veilingzaal onder de vele bezoekers vaak een gemoedelijke sfeer. Een halfuur voor het begin van een veilingzitting beginnen wij bij de ingang van de veilingzaal met het uitreiken van de biednummers. U dient hiervoor een formuliertje met uw persoonlijke gegevens invullen. Ook tijdens de veiling blijven de biednummers verkrijgbaar.
Op het moment dat de veilingmeester een door u gewenst kavel afroept, kunt u in actie komen door uw biednummer omhoog te houden. Met in acht name van de in de veilingcatalogus vermelde biedstappen zal hij vervolgens het bod net zolang verhogen, totdat u de enige overgebleven bieder bent. Vervolgens wordt het kavel aan u toegeslagen. Mocht de prijs u tijdens het opbieden te hoog worden, dan laat u het biednummer zakken, ten teken dat u afhaakt. Sommige kavels zullen op of net boven de startprijs worden afgeslagen, andere veilingnummers kunnen een veelvoud van de inzet opbrengen.
Online bieden
Bieden online verbonden met de veilingzaal
Wij stellen geïnteresseerden in de gelegenheid om live (verbonden middels het internet) mee te bieden op kavels die worden geveild. Hiervoor dient u zich (net als in de veilingzaal) wel eerst te registreren. Dat kunt u hier doen. Na inschrijving ontvangt u van ons een inlognaam, een wachtwoord en een kredietlimiet om via RietdijkLive aan de veiling mee te doen. Zo kunt u vanuit huis of onderweg ook mee doen met de veilingen van Rietdijk. Meebieden kan met PC, laptop, tablet of telefoon en speciale software is niet benodigd. Online biednummers worden door het systeem automatisch uitgereikt.
Let op: Het veilen en bieden gaat “razendsnel.” De afwikkeling van de aankopen en nota gaat net zoals u schriftelijke biedingen zou hebben uitgebracht, na de veiling krijgt u vanzelf bericht, eerst geautomatiseerd en na controle de nota.
Let op: Aanvangstijden van de zittingen kunt u in de actuele veilingcatalogus vinden. Indien u online zowel voor de postzegel-veiling als voor de munten-veiling mee wenst te bieden, dient u zich voor beide veilingen apart aan te melden! Een eenmaal gemaakt account blijft bruikbaar voor volgende veilingen.
1) Inschrijven voor RietdijkLive.
2) Inloggen om mee te bieden doet u op een speciaal daarvoor gemaakt platform RietdijkLive.
Schriftelijk bieden
Schriftelijk bieden
Behalve persoonlijk en online kunt u op onze veilingen ook schriftelijk bieden. Hiervoor dient u een speciaal daarvoor bestemd biedbriefje in te vullen. De veilingmeester zal u biedingen behandelen alsof u zelf in de zaal zit en het be-bodene zo voordelig mogelijk voor u aankopen, totdat het door u opgegeven maximum is bereikt. Uitgebreide informatie over kopen op de veiling vindt u hier
Betalingen
Betalingen
Betalingen kunnen à contant, met pin of, na afspraak, per overboeking worden gedaan. Wij accepteren geen creditcards. Buitenlandse kopers kunnen in overleg per cheque betalen, als zij de kosten voor eigen rekening nemen.
Kasuren
Maandag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot en met 16.45 uur. Bij directe verkoop van goederen is legitimatie verplicht. Er wordt een kopie van uw legitimatiebewijs gemaakt en een inkoopverklaring opgesteld.
Bank ING
ING: 42.0.875
IBAN: NL77INGB0000420875
BIC: INGBNL2A
Adres: Rietdijk B.V., Noordeinde 41, 2514 GC ‘Gravenhage, The Netherlands
Kamer van Koophandel: 27090000
BTW nummer: BTW / VAT NL 0044.44.309.B.01
Bank adress (for international payments)
ING Bank NV
POB 1800
1102 BW Amsterdam
The Netherlands
Please note: we do not accept creditcards and/or Paypal.
Afhalen of opsturen
Nota en aankopen ophalen
Nadat u uw bieding(en) succesvol heeft uitgevoerd, kunt u op de plaats, waar uw biednummer werd uitgereikt, een nota laten maken. Met deze nota kunt u het aangekochte op ons kantoor ophalen. In de weken na de veiling worden alle nota’s gemaakt voor de schriftelijke bieders en online bieders. Deze kunnen naar wens worden afgehaald bij ons op kantoor of tegen verzendkosten worden verzonden.
Online bieders geven via RietdijkLive aan of zij kavels komen afhalen of dat wij deze dienen toe te zenden direct na de veiling.
Inzendvoorwaarden (verkopers)
Veilingvoorwaarden (kopers)
Veilingvoorwaarden: Postzegelveiling
Veilingvoorwaarden: Muntenveiling
Kantoor- en postadres
Rietdijk B.V.
Postzegel- & Muntenveilingen
Noordeinde 41
2514 GC Den Haag
Tel .: +31 (0) 70 – 36 47 957
Fax .: +31 (0) 70 – 36 32 893
Email: info@rietdijkveilingen.nl